Imprezy na wodzie - rejsy, kajaki etc.

Jeśli komuś atrakcje na lądzie nie wystarczają, warto spróbować zabawy na wodzie. Można zdecydować się na rejs żaglówką. Podczas takiej wyprawy można poznać tajniki żeglarstwa, a przy okazji odwiedzić najpiękniejsze zakątki jezior mazurskich lub zatok na Morzu Bałtyckim. Każdy rejs powinien być organizowany z rozwagą, a na pokładzie powinna znajdować się doświadczona i fachowa załoga. Podczas rejsu można nocować na jachcie, jeśli jest to model kabinowy, lub w hotelach na trasie szlaku rejsowego.

Można również zorganizować regaty, podczas których każdy przejdzie teoretycznie szkolenie przedstawiające tajniki żeglarstwa oraz zasady bezpieczeństwa. Załogę każdej z drużyn, w zależności od modelu jachtu może stanowić od 3 do nawet 8 osób. Nad bezpieczeństwem zawodów powinna czuwać ekipa WOPR, a prawidłowy przebieg imprezy powinien być nadzorowany przez odpowiednią komisję sędziowską.

Regaty są kolejnym sposobem na świetną integrację grupy. Pozwalają poznać siebie nawzajem, zaufać drugiej osobie i dają pojęcie o tym, kto aspiruje na lidera grupy.

Połączeniem przyjemnego z pożytecznym może być kompletne szkolenie żeglarskie, które pozwala nie tylko dobrze się bawić, ale i nabyć ciekawych umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.